30 kwietnia 2015 roku w Szkole Podstawowej nr 3 w Darłowie odbył się II Powiatowy Konkurs Matematyczny „Jeden z Dziesięciu” dla uczniów klas piątych. Honorowy Patronat nad konkursem objęli: Starosta Sławieński p. Wojciech Wiśniowski, Burmistrz Miasta Darłowa, p. Arkadiusz Klimowicz i Wójt Gminy Darłowo, p. Radosław Głażewski.

Do konkursu przystąpiło 28 uczniów z jedenastu szkół powiatu sławieńskiego: ZS nr 4 w Kopnicy, SP w Staniewicach, SP w Dąbkach, SP w Sławsku, ZS w Ostrowcu, ZS w Postominie, SP w Lejkowie, ZSS w Słowinie, ZSS w Korlinie, ZSS STO w Darłowie oraz SP nr 3 w Darłowie.

Wszyscy uczniowie zaprezentowali wysoki poziom wiedzy matematycznej, a walka o zwycięstwo była bardzo wyrównana. Wyłoniono jednak najlepszego uczestnika z najlepszych czyli tytułowego „Jednego z Dziesięciu”. Zwycięzcą tegorocznego konkursu została Weronika Brzezina z ZS nr 4 w Kopnicy, II miejsce zajęła Julia Lisek  z SP w Staniewicach, III miejsce zajęła Paulina Koźmińska z ZS w Ostrowcu.
Uczestnicy otrzymali dyplomy i atrakcyjne nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Sławnie, Urząd Gminy Darłowo, Urząd Miasta Darłowo, Radę Rodziców przy SP 3 w Darłowie, Park Wodny „Jan”, Hotel „Lidia”, Bałtycki Bank Spółdzielczy i Bank PKO BP oraz Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe.
Gratulujemy!

JSN Epic is designed by JoomlaShine.com