Bałtycki Bank Spółdzielczy wprowadza z dniem 12.04.2021 r. dla nowych klientów instytucjonalnych Regulamin funkcjonowania kart kredytowych i charge dla klientów instytucjonalnych, z dniem 11.05.2021 r. dla dotychczasowych klientów instytucjonalnych nowy Regulamin funkcjonowania kart kredytowych i charge dla klientów instytucjonalnych.

Prosimy o zapoznanie się ze zmienioną regulacją.

W przypadku pytań lub wątpliwości do Państwa dyspozycji pozostają pracownicy Bałtyckiego Banku Spółdzielczego.

 

Bałtycki Bank Spółdzielczy wprowadza z dniem 12.04.2021 r. dla nowych klientów indywidualnych Regulamin funkcjonowania kart kredytowych dla klientów indywidualnych, z dniem 11.06.2021 r. dla dotychczasowych klientów indywidualnych nowy

Regulamin funkcjonowania kart kredytowych dla klientów indywidualnych.

Wykaz najważniejszych zmian zawiera Pismo informacyjne dla klientów indywidualnych.

Prosimy o zapoznanie się ze zmienioną regulacją.

W przypadku pytań lub wątpliwości do Państwa dyspozycji pozostają pracownicy Bałtyckiego Banku Spółdzielczego.

 

Bałtycki Bank Spółdzielczy z siedzibą w Darłowie, zgodnie z art. 20d. 1 "Ustawy o usługach płatniczych", udostępnia broszurę Komisji Europejskiej dotyczącą praw konsumentów przy dokonywaniu płatności w państwach członkowskich.

Twoje prawa dotyczące dokonywania płatności w Europie:

 1. możesz dokonywać płatności w niemal całej Europie (tj. w UE, Islandii, Norwegii i Lichtensteinie) równie łatwo i bezpiecznie jak w Twoim rodzinnym kraju
 2. handlowcy nie mogą Cię już obciążać dodatkowymi kosztami w przypadku zapłaty kartą wydaną w UE
 3. nowe przepisy dotyczą wszelkich rodzajów płatności elektronicznych (np. polecenia przelewu, polecenia zapłaty, płatności kartą itd.)
 4. każda osoba mieszkająca legalnie w Unii ma prawo do rachunku bankowego umożliwiającego dokonywanie płatności elektronicznych („rachunek płatniczy”)

Czytaj więcej...

 

W związku z rozpoczynającym się od 1 czerwca 2021 r. nowym okresem świadczeniowym 2021/2022 ruszył kolejny nabór wniosków o ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego na nowy okres.

Od 1 lutego br. w bankowości elektronicznej BBS-Banku można wypełnić wniosek na oba okresy rozliczeniowe:

  • Aktualny okres rozliczeniowy kończy się 31.05.2021 r.
  • Nowy okres świadczeniowy trwa od 1.06.2021 do 31.05.2022 r.

Aby utrzymać ciągłość wypłat wniosek należy złożyć najpóźniej do końca kwietnia 2021 roku.

Rządowy Program „Rodzina 500+” obejmuje wszystkie dzieci do 18. roku życia bez względu na dochód rodziny.

Złóż wniosek - najprościej i najwygodniej, bez wychodzenia z domu

 1. Zaloguj się do eBankNet
 2. Wejdź w zakładkę Wnioski – Wnioski -Pomoc rządowa
 3. Wybierz Wniosek 500+

 

Szanowny kliencie,

koniecznie zapoznaj się z komunikatami o bezpieczeństwie zamieszczonymi w zakładce Bankowość elektroniczna.

Bałtycki Bank Spółdzielczy rozpoczął dziś przyjmowanie wniosków o dofinansowanie firm w ramach Tarczy Finansowej 2.0. Za pomocą systemu bankowości elektronicznej mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa z 45 branż mogą ubiegać się o subwencje finansowe, których łączna wartość wyniesie 35 mld zł, z czego do mikro i MSP trafi ok. 13 mld zł.

Firmy, które w okresie kwiecień-grudzień 2020 lub październik-grudzień 2020 roku odnotowały spadek obrotów o min. 30% w stosunku do analogicznego okresu w roku 2019 roku, mogą od 15 stycznia 2021 roku starać się o subwencję. Jeśli spełnione zostaną następujące warunki, subwencja z Tarczy Finansowej 2.0 może zostać umorzona w całości:

 • Dla mikrofirm zatrudniających od 1 do 9 pracowników, które osiągnęły obrót lub sumę bilansową za 2019 r. do 2 mln euro, subwencja finansowa wynosi 18 tys. zł lub 36 tys. zł na zatrudnionego do maksymalnej kwoty 324 tys. zł. Ich wysokość zależna jest od liczby pracowników i spadku obrotów.
 • Dla firm zatrudniających do 249 pracowników, których obrót za 2019 r. był mniejszy lub równy kwocie 50 mln euro, a suma bilansowa mniejsza niż 43 mln euro, subwencje zależne są od prognozy kosztów i przychodów oraz straty brutto do maksymalnej kwoty 3,5 mln zł. Pokrywać one będą do 70% ich start.

Wnioski o finansowanie w postaci częściowo bezzwrotnych subwencji mogą składać przedstawiciele firm, które są klientami Bałtyckiego Banku Spółdzielczego. Wniosek oparty jest na oświadczeniach przedsiębiorcy, a jego weryfikację przeprowadzi automatycznie PFR na podstawie danych m.in. z banków (identyfikacja, w tym numer NIP), ZUS (zatrudnienie) i Ministerstwa Finansów (m.in. przychód ze sprzedaży za poprzedni rok obrotowy dla MŚP).

Firmy, które złożą wniosek lub otrzymają subwencję w ramach Tarczy Finansowej PFR, nie ponoszą żadnych kosztów np. z tytułu prowizji bankowej czy rozpatrzenia wniosku. Szacuje się, że z subwencji w całym kraju może skorzystać do 400 tysięcy firm.

Szczegółowe informacje na temat Tarczy 2.0 będą dostępne się na stronie www.pfr.pl.

 

Szanowni Klienci,

informujemy, że od dnia 18 stycznia 2021 r. placówki BBS-Banku będą otwarte dla Klienta w godzinach od 8:00 do 16:00.

 

Przedstawiamy Państwu stanowisko banków w zakresie ujednolicenia zasad oferowania dalszych narzędzi pomocowych dla klientów sektora bankowego w związku z reaktywacją Wytycznych EBA.  Wytyczne będą obowiązywać od dnia 18 stycznia 2021 r. do 31 marca 2021 r.

Moratorium

 

Strona 1 z 31

JSN Epic is designed by JoomlaShine.com