Obligacje Bałtyckiego Banku Spółdzielczego serii A/2011
 • Rynki Catalyst: ASO prowadzone przez GPW
 • Rodzaj instrumentu: obligacje na okaziciela
 • Wartość wprowadzanych obligacji: 2.900.000
 • Oprocentowanie: wg stopy procentowej równej stawce WIBOR 6M powiększonej o marżę w wysokości 3 punktów procentowych
 • Data wykupu: 24 grudnia 2025 r.
 • Agent emisji : Dom Maklerski AmerBrokers S.A.
 • Animator:
  • Dom Maklerski AmerBrokers S.A.- do 30 sierpnia 2013r.
  • Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A. - od 2 września 2013r.

Tabele odsetkowe:

Kilka linków:

Szanowni Państwo!

Bałtycki Bank Spółdzielczy w Darłowie jest 13-tym bankiem spółdzielczym debiutującym na rynku obligacji CATALYST, ale pierwszym, którego emisję na CATALYST przygotował Dom Maklerski AmerBrokers S.A. Dzisiejszy debiut jest znakomitym zwieńczeniem 65-letniej historii darłowskiego banku, którego działalność na środkowym wybrzeżu Bałtyku datuje się od 11 stycznia 1946 roku.
Szanowni Państwo!
Cokolwiek bym nie mówił o szansach związanych z emisją obligacji musiałbym powtarzać to o czym mówiło 12-tu prezesów BS-ów debiutujących przed nami na Catalyst.
Ograniczę się więc wyłącznie do stwierdzenia, że dzięki przychylności Komisji Nadzoru Finansowego zezwalającej nam na tą emisję i bardzo dużej pomocy Zarządu GBW SA oraz Zarządu Domu Maklerskiego AmerBrokers SA możemy częściowo zniwelować pomniejszenie w 1994 roku naszych funduszy własnych o stratę spowodowana przez kilku pseudodziałaczy Samoobrony z członkiem naszego Banku, Lepperem na czele.

Pomimo wielu zawirowań w historii naszej działalności, dzisiaj jesteśmy bardzo dobrze ocenianym partnerem dwóch starostw powiatowych tj. Koszalina i Sławna oraz 7 jednostek samorządu terytorialnego stopnia podstawowego, lokalnego small biznesu, rolnictwa oraz mieszkańców z terenu naszego działania. A działamy obecnie na obszarze 11 powiatów Pomorza środkowego i miasta Koszalina, gdzie posiadamy 2 oddziały i 4 punkty kasowe. Ogółem posiadamy 7 oddziałów, 13 punktów kasowych i 18 bankomatów w tym drugi w Polsce bankomat biometryczny. Zgodnie z misją i najlepszymi tradycjami spółdzielczymi, BBS jako lokalny, o wyłącznie polskim kapitale Bank jest także mecenasem kultury wspierający m.in.: Bałtycki Teatr  Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego w Koszalinie, Stowarzyszenie – Fundusz Promocji Talentów oraz Muzeum w Zamku Książąt Pomorskich w Darłowie. Jako jedyny Bank Spółdzielczy w Polsce sponsorowaliśmy I Międzynarodowy Festiwal Filmów Wojskowych w Warszawie zorganizowany z okazji 10-tej rocznicy przystąpienia Polski do NATO. Z okazji 80-lecia powstania Muzeum w darłowskim zamku, Bank ufundował ”Złotego Gołębia Króla Eryka” oraz statuetkę Króla Eryka I Pomorskiego. Bank jest też sponsorem klubów koszykówki męskiej tj. AZS Koszalin i „ Kotwica” Kołobrzeg, Klubu Uczelnianego AZS Politechnika Koszalińska (piłka ręczna kobiet) oraz Klubu Kolarskiego „Ziemia Darłowska”, Klubu Piłkarskiego „Darłovia” a także Klubów LZS i Klubów Uczniowskich.

Ryszard Mroziński
Prezes Zarządu
Bałtyckiego Banku Spółdzielczego w Darłowie

 

catalyst_byk_1

catalyst_stat_1

catalyst_byk_2
catalyst_dyplom

Poniżej zamieszczono linki do transmisji z debiutu  Bałtyckiego Banku Spółdzielczego w Darłowie na rynku obligacji Catalyst. Bezpośrednia transmisja, realizowana przez InfoEngine S.A., rozpocznie się 21 kwietnia 2011 r. godz. 12:00.

 

http://infoengine.pl/bbsdarlowo/
http://tv.wseie.pl/embed/bbsdarlowo

 

Nagranie z debiutu Bałtyckiego Banku Spółdzielczego w Darłowie na rynku obligacji Catalyst.

 

 

JSN Epic is designed by JoomlaShine.com